Olejomalba – metoda Bob Ross

Olejomalba nemusí být tak těžká, jak by se mohlo zdát…

Metoda Bob Ross je unikátní technika, kterou využíval známý americký malíř jehož jméno nese. Bob Ross strávil během své služby u Airforce 12 let na Alijašce. Zdejší příroda mu učarovala a stala se hlavním motivem jeho tvorby.

V roce 1983 natočil svůj první televizní pořad: „The Joy of Painting“, který má celkem 33 epizod.  Pořad se těšil velkému úspěchu nejen díky unikátní technice, kterou Bob Ross maloval, ale také díky jeho vyprávění plném lásky k přírodě a pozitivnímu přístupu k životu.

Technika Boba Rosse je unikátní především svou rychlostí a jednoduchostí. Bob dokázal namalovat krásnou krajinu během 30ti minut. Vy to s trochou praxe zvládnete také…

VSTUPTE DO KURZU ZDARMA

Jedná se o techniku „mokrá v mokré“ kdy se celé plátno nejprve natře pomalu schnoucí podkladovou barvu a poté se maluje ve vrstvách rychleschnoucími barvami.

Pod značkou Bob Ross vznikly také knihy, brožury, štětce a barvy. Vše se dá sehnat i v čeckých obchodech.

Chcete-li malovat rychle a pěkně, pak je tato metoda ideální volbou.

V základním kurzu, který je zdarma, se naučíte:

  • jak namalovat první jednoduchou kajinku
  • jak namalovat mraky
  • jak namalovat stromy
  • jak udělat odraz ve vodní haldině
  • jak si připravit plátno, nebo jiný podklad (např. starý pilový kotouč).

Rozhdnete-li se pokračovat do placené části kurzu, pak se naučíte namalovat i složitější kajiny (např. kajinu s vodou, horami, břízou v popředí, západ slunce nad zimní krajinou, nebo složitý obaz se skalní stěnou a zelení.)

Po absolvování kurzu budete zvládat hravě tuto techniku a budete moci dát průchod vlastní fantazii. Případně výtvarně ztvárnit kajiny, které uvidíte před sebou.

Metoda Bob Ross je oblíbená po celém světě, staňte se i vy jejím následovníkem…

VSTUPTE DO KURZU ZDARMA

Olejomalba metodou Bob Ross

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *