Kanzashi – skládané látkové kvítka

Málokoho by napadlo, že si pod pojmem Kanzashi má představit krásné skládané textilní kytičky. Jedná se o unikátní techniku skládání kousků látek do krásných tvarů. Jejím domovem je Japonsko, kde se jí věnovaly především Gejši.

Dělali jste jako děti rádi origami? Možná si na něj při výrobě kytiček vzpomenete, princip je totiž velmi podobný. Papír se dokonce používá jako předloha, aby jste si na něm vyzkoušeli, jak tvar složit.

VSTOUPIT DO KURZU ZDARMA

Kanzashi - látkové kvítky
Textilní kytičky udělají velkou parádu…

Tyto látkové kvítky se dají vyrobit velice snadno a zužitkovat na ně můžete i zbytky různých látek, které doma najdete. Pro výrobu kytiček není třeba ani žádných speciálních pomůcek, vystačíte si s ostrými nůžkami, špendlíky, pinzetou, jehlou a tavnou pistolí.

Kytičky se nejlépe tvoří z tenčích, neklouzavých, bavlněných látek. Pro dozdobení středu kytičky můžete využít koupených látkových ozdob z galanterie, případně korálků, kamínků či vystřiženému kousku látky.

Spona do vlasů kanzashi
Hotovou kytičku můžete použít např. jako sponu do vlasů…

VSTOUPIT DO KURZU ZDARMA

Kytičky lze využít nejen jako ozdoby do vlasů, můžou se stát i krásnou ozdobou Vašeho kabátu v podobě brože, nebo textilním šperkem. Fantazii se meze nekladou, vše záleží jen na Vás.

A jak na tvorbu Kanzashi kytiček?

Technika Kanzashi se z Japonska dostala až do našich končin, kde začíná být stále více populární. Věnuje se jí také paní Jaroslava Marková a aby Vám tuto techniku přiblížila, připravila pro Vás online kurz. Kurz se skládá ze dvou částí, ta první je zcela zdarma a skládá se ze tří lekcí. V těchto třech lekcích naleznete přesný návod, jak vytvořit 5 druhů těchto krásných ozdobných kvítek. Naučíte jak zpevnit střed kytičky, jak zabránit její deformaci a jakým způsobem ozdobit její střed.

Zjistíte také jak s kytičkami dále pracovat a vyrobit si například brože, čelenky do vlasů, šperky, květinové věnce, či zápichy do květináče.

Skvělý způsob využití zbytků látek, co říkáte?

Textilní šperk Kanzashi
Z kousků látek si můžete poskládat i krásný set náhrdelníku a náušnic.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *