Jak začít s paličkováním

Paličkování krok za krokem

Jste milovníci krajek a krajkových vzorů? Co třeba takový krajkový šperk, nebo brož? Využijte jedinečné příležitosti naučit se od mistryně ve svém oboru, paní Ivy Proškové, jak vytvářet paličkovanou krajku. Historie této techniky sahá až do 16. století, kdy byla oblíbenou činností dvorních paniček. Vžijte se do role šlechtičny a upaličkujte si svou první ozdobu!

https://www.kurzyproradost.cz/kurz/palickovani-pro-zacatecniky-147?pid=93893

Poduška s vláčkovou krajkou - paličkování
Změť špendlíků a paliček vypadá jako velký chaos, tvůrce ovšem přesně ví, k čemu každá z nich slouží…

Paličkování je metoda ruční výroby krajek s bohatou historií. Do Čech se k nám dostala pravděpodobně z Belgie.

Paličkované krajky dříve sloužily jako ozdoby oděvů a textilu, zároveň měly i funkční úlohu – používaly se jako záplaty. To se může zdát divné, bavíme-li se o krajce, avšak paličkovaná krajka je velmi pevná. Svou pevnost získává jak použitou nití, tak způsobem zpracování, tím, že se nit překrucuje získává na pevnosti.

Paličkovaná krajka
Paličkovaná krajka

Výhodou paličkování je, že k němu nepotřebujete příliš nákladné vybavení. Základní set potřeb pro paličkování Vás vyjde na přibližně 500 Kč. Máte však možnost si některé součásti výbavy vyrobit a ušetřit tak podstatnou část nákladů.

Co tedy budete k paličkování potřebovat?

Vše co potřebujete vědět o výbavě k paličkování a o tom jak si případně výbavu vyrobit se dozvíte v lekcích kurzu zdarma zde: http://bit.ly/nejlepsi-kurzy-zdarma_jak-zacit-s-palickovanim

Paličkovaná baletka
Technikou paličkování můžete vytvořit cokoli Vás napadne…

 Co vše se naučíte v bezplatném kurzu paličkování?

V první lekci se dozvíte co vše je potřeba aby jste mohli začít, kde to pořídit, případně jak si vybavení vyrobit. Dozvíte se jak navíjet přízi na plaičky.

V dalších lekcích už se budete učit samotnou tvorbu, nejprve se naučíte řetízek a plátenka za očka. Pokračovat budete složitějším vzorem – pláténko za dva páry, kroucené páry za očka a kroucené páry za dva páry, kterými se již dají tvořit opravdu krásné a zjímavé vzory.

Těšíte se až si vše vyzkoušíte? Tak honem do toho!

Jak začít s paličkováním – bezplatný online kurz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *